Humana bananowa: odpowiedzialne żywienie od pierwszych miesięcy

Samodzielne przygotowanie kaszki z mlekiem dla naszej pociechy bywa czasochłonne, a przy tym nie gwarantuje  podwyższonej zawartości składników odżywczych. Przeciwieństwem tego jest humana bananowa, która w swoim składzie posiada ponadstandardową ilość witamin, minerałów oraz makroelementów. Dowiedz się kiedy ją stosować, co mówi etykieta, ile za nią zapłacimy oraz co mówią o niej rodzice w internecie.

Humana bananowa – kaszka dla niemowląt po 6. miesiącu życia

Humana bananowa to produkt idealny dla dzieci, które ukończyły już 6 miesiąc życia. Jest ona przeznaczona głównie na porę wieczorną, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ją popołudniu czy w porze obiadowej. Opiera się na pełnoziarnistych zbożach, a więc nie musimy martwić się o nadmiar węglowodanów prostych w diecie naszego dziecka. Smak bananowy został pozyskany w sposób naturalny przez dodanie owoców – bez zbędnego cukru.

Humana bananowa skład – co mówi nam etykieta?

Z etykiety produktu dowiadujemy się, że humana bananowa to kaszka, która posiada:

  • kompozycję witamin i minerałów, m. in. wapnia, fosforu, magnezu, B12, B6, żelazo, cynk,
  • dodatek fruktooligosacharydów (FOS) charakterystycznych dla mleka matki,
  • aż 5 zbóż, w tym pszenicę, żyto, ryż, kukurydza, owies,
  • mleko, które stanowi 42% zawartości.

Ponieważ jest to produkt mączny, musimy liczyć się z obecnością glutenu. Jest tutaj także lecytyna sojowa, laktoza oraz kazeina (w formie białek mleka krowiego). Nie ma za to konserwantów, sztucznych dodatków smakowych ani aromatów. Dzieci, które nie mogą spożywać mleka powinny otrzymywać kaszkę bezmleczną humana, 100% organic.

Humana bananowa cena – ile zapłacimy za bananową kaszkę?

Humana bananowa jest dostępna w cenie około 10 zł za opakowanie, w którym znajduje się 200g sypkiego produktu. Jest to ilość, która wystarczy na około 4 porcje. W przeliczeniu na cały miesiąc będziemy potrzebowali około 10 opakowań, co daje koszt 100 zł za urozmaicenie diety malucha w niezbędne dla jego rozwoju składniki.

Humana bananowa – opinie o kaszce z mlekiem w internecie

Internauci codziennie zamieszczają nowe opinie na temat produktu jakim jest humana bananowa. Kaszka cieszy się wysoką popularnością ze względu na charakterystyczny smak, zdecydowaną przewagę składników naturalnych oraz niezliczoną ilość wspomagających rozwój składników.

Opinie mówią o aksamitnej konsystencji, łatwym rozrobieniu i bezproblemowym trawieniu. Zróżnicowanie pod kątem składników sprawia, że dieta niemowlaka składa się z większej liczby zbóż, które trudno byłoby dostarczyć z osobna.

Miłość zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com